Karabiber Büyüsü

Karabiber büyüsü en riskli ayırma büyülerinden biridir. Milletin en pek korktuğu ve kendilerinden uzak durmasını diledikleri kötü bir büyüdür. Sevgilileri ve eşleri o civarı kuvvetli ve ani şekilde böler mi eşler ne meydana geldiğini dahi anlayamazlar. Bizzat Kendilerini yabancı şehirlerde ve yabancı insanlarla beraber bulan bayanlar ve erkekler ne türlü oluyor da o duruma geldiklerini bir türlü çıkaramazlar.

Karabiber büyüsü “kara büyü”lerden biridir. Başka Bir Deyişle maksadı kayıp sunmak meydana gelen büyülerdendir. Bununla Beraber “çift ağızlı bir büyü” kategorisindedir. Çift ağızlı büyü, büyünün tutmaması şeklinde büyü yaptıran kişiye kritik zararlar verici büyü demektir.

Tutmaması şeklinde bizzat yapan kişiye kayıp verdiği amacıyla epeyce riskli bir büyüdür. Fazla niyetler besleyen ve gözü kararmış bireyler fakat bu büyüyü yapabilir. Halk içinde “karabiber büyüsü yaptıracak civarı gözü kararmak”deyimi işte buradan gelmektedir.

Karabiber büyüsü ile ilgili Anadolu’daki hata uygulama

Bazı medyumlar karabiber büyüsünü tam ters işlevi ile başka bir deyişle bağlama büyüsü şeklinde icra etmeye çalışmışlardır. Bu şüphesiz hata bir tutumdur. Çünkü bu vaziyet karabiber büyüsünün basit mantığıyla çelişmektedir.

Mutfak mahsulleri ile yapılmış olan bağlama büyüsü yalnızca tuz büyüsüdür. Tuz büyüsünde de tuzun bizzat anne malzeme değildir. Yalnızca tuz vefk bebeğinin kalbine yerleştirilir.

Karabiber büyüsü Hindistan’da meydana çıkmış, öncesinde İran’da yaygınlaşmış ardından da Anadolu’ya geçmiştir. Anadolu’da fazladan saray ve konak benzeri zenginlerin ikamet ettikleri yerlerde yapılmıştır. Halk içinde ise “baharat büyüsü” ismini almış fakat çok uygulanmamıştır. Çünkü belirtilen korkunç hikayeler milletin bu büyüden uzak durmasına yol açmıştır.

Yani bir medyum karabiber bağlamla büyüsü diye bir şeyden bahsediyorsa ya büyünün tarihini ve uygulamasını bilmiyordur ya da bilerek parasal getiri amacıyla gerçekleri saptırıyordur. Çünkü daha öncesinde de belirttiğimiz benzeri karabiber büyüsü riskli bir ayırma büyüsüdür.

Karabiber büyüsü ile ilgili belirtilen korkunç öyküler

Karabiber büyüsünün inşa edilmesi esnasında şayet aykiri giden bir birşey olursa büyü yaptıran bireyin evindeki bayanlar büyülenmiş olabilir. Erkeklere ise bir birşey olmaz.

Halk içinde belirtilen rivayetlere yönelik yaratıklara aynı canlılar doğuran bayanlar, görme ve duyma duyularını mağlubiyet, aile bireylerini tanımama ve üstelik kritik bir sebep yokken kendisini uçurumlardan atma benzeri korkunç sonuçlar görülmüştür.

Büyünün en pek etkilediği bireyler ise menopoza girmemiş evli kadınlardır. Hanede yer alan çocuk kızlar ile ihtiyar bayanların büyülenme olasılığı epeyce düşüktür. Bunun nedeni ise tam anlamıyla kestirilememektedir. Fakat gözlemler bu yöndedir.

Karabiber büyüsü ne türlü yapılır?

Karabiber büyüsü ihtisas gerektiren bir büyüdür. Fakat bizzat büyücü aracılığıyla yapılmaz. Büyü yaptırmak talep eden birey zaman be zaman tarifi büyücüden alır ve uygular. Çünkü hiçbir büyücü bu büyünün zararlarına maruz kalmak istemez.
Karabiber büyüsünün inşa edilmesi esnasında tılsımlı sözcükler de kullanılır. Sözlerin unutulması ya da hata söylenmesi riskine karşın sözlü olmayan yazı takip edilmelidir.

Karabiber büyüsü tam anlamıyla 4 gece sürer. Beşinci zaman büyü çoğalış tesirini göstermeye başlayacaktır.

Birinci zaman hanede yer alan 7 nimet bir kaba konularak karıştırılır. Nimetlerin üst kısmına tılsımlı sözcükler okunur. Bu 7 nimet içerisinde şüphesiz pirinç olmamalıdır. Pirinç bırakmama nedeni ise bu nimetin en gösterişli büyü bozma araçlarından biri olmasıdır.

İkinci gece nimetlerin karışımı 2 ayrı kaba ayrılır ve her kabın üst kısmına tılsımlı sözler okunur.

Üçüncü gece kaplar bir daha birleştirilir. Birleşimin üst kısmına yeniden büyülü sözler okunur. Kaptaki 7 nimet üst kısmına karabiber serpilerek kabın üzeri kırmızı bir bezle örtülür. İşte karabiber büyüsü ismini büyünün üçüncü gecesindeki bu uygulamadan alır.

Dördüncü gece karabiber serpilmiş nimetler yedi minik yığın olacak şekilde ayrılır. Her yığının üst kısmına tek kelimelik tılsımlı sözcük okunur. Sonrasında büyü yapan birey her yığın amacıyla bir defa olmak üzere 7 turda nimetleri dışarıda bir yere gömer.

Bu son aşamadan ardından büyü yapılmış olabilir. Yalnızca tesirini göstermesi amacıyla bir miftaha(annehtara)ihtiyaç vardır ki o miftah da güneştir. Başka Bir Deyişle güneşin doğuşu ile beraber büyü tutmuş demektir.

Büyü tuttuktan ardından bölünmesi istenen çiftin bir araya gelme olanağı tamamıyla ortadan kalkmıştır. Zaten en gösterişli ayırma büyüler domuz yağı büyüsü ile karabiber büyüsüdür. Birincisinde büyü malzemesine(domuz yağına)ulaşmak kolay değildir. İkincisi ise yaptıran kişiyi belli risklerle karşın karşıya getirme söz konusudur.

Karabiber büyüsü ne türlü bozulur?

Karabiber büyüsünü bozmanın çok kolay ve emin bir yolu vardır. Bu yol Kur’an’dan belli surelerin okunmasıdır.

Her kim ki öncesinde abdest alıp sonrasında 3 defa Felak suresini okursa inşallah bu büyü ebediyen bozulur.

Felak suresi ile büyü bozulduğunda büyüyü yaptıran kişiye rastgele bir kayıp gelmez. Yalnızca büyü benzeri kocaman bir günaha tevessül ettiği amacıyla onun cezası Allah katında belirlenecektir.

İnsanları ayırma günahı

Büyü benzeri hata bir yola başvurmanın günahının yanı sıra seven insanları bölmek da kocaman günahlardandır.

Karabiber büyüsünde çoğu zaman bölünme nedeni kadının sadakatsizliği üst kısmına yapılmış olan yorumlardır. Erkek, manasız bir şekilde sevdiği kadından şüphelenmekte bu şüphesini de kırıcı olup ayrılmakla neticelendirmektedir.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir